Kosztorysowanie

Kosztorysowanie

Kosztorysowanie to ważny etap w procesie budowlanym, który obejmuje opracowywanie różnych rodzajów kosztorysów, takich jak kosztorysy inwestorskie, powykonawcze, ofertowe oraz wykonywanie przedmiarów robót. Na tej podstronie przedstawiamy definicje tych terminów oraz omawiamy, dlaczego wykonanie kosztorysu przed rozpoczęciem budowy jest niezwykle korzystne i jak może przyczynić się do zmniejszenia kosztów inwestycji oraz dlaczego warto skorzystać z oferty naszej firmy. Kosztorysy na podstawie dokumentacji wykonujemy na terenie całej Polski, kosztorysy powykonawcze oraz wymagające dokonania wizji lokalnej w terenie  na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

Kosztorysy Inwestorskie, Powykonawcze, Ofertowe i Przedmiarowanie Robót Co oznaczają te terminy?
Kosztorysy Inwestorskie: To dokumenty, które zawierają wstępne oszacowanie kosztów inwestycji. Pomagają inwestorowi w określeniu przybliżonych kosztów przed rozpoczęciem projektu. Kosztorysy tego typu są bardzo szczegółowe i przedstawiają szacunkowe ilości potrzebnych materiałów, sprzętu oraz ilość robocizny.
Kosztorysy Powykonawcze: Opracowywane po zakończeniu robót i uwzględniają faktyczne ilości wykonania prac. Są używane do rozliczenia wykonawców i porównania rzeczywistych kosztów z kosztorysem inwestorskim. Najczęściej wykonuje się je w przypadku gdy wykonawca lub inwestor zerwą umowę przed zakończeniem inwestycji.
Kosztorysy Ofertowe: Przygotowywane na etapie przetargowym, pomagające firmom budowlanym w przygotowaniu oferty cenowej na  dany zakres lub projekt.
Przedmiarowanie Robót: A właściwie to wykonywanie przedmiarów robót.  To proces, w którym określa się ilości materiałów i robót niezbędnych do realizacji. Stanowi podstawę do utworzenia kosztorysów.

Korzyści Wykonania Kosztorysu Przed Rozpoczęciem Budowy 
Kosztorysy inwestorskie pozwalają na dokładne oszacowanie kosztów inwestycji przed rozpoczęciem budowy. Pozwalają określić ile będzie kosztowała nas cała budowa. Ułatwiają planowanie finansowe i pozwalają określić ile pieniędzy będzie potrzebne na danym etapie inwestycji. Kosztorysy pozwalają również osobom spoza branży na określenie przybliżonych kosztów poszczególnych robót, co pozwala już na wstępnie odrzucić nierynkowe oferty wykonawców.
Dobrze wykonany kosztorys zawiera szczegółowe przedmiary oraz podane ilości niezbędnych materiałów, co ułatwia rozliczenia z wykonawcami oraz chroni inwestora przed "oszukiwaniem" wykonawcy na ilości wykonanych prac i  wbudowanych materiałów budowlanych.
Należy pamiętać, że każdy kosztorys z biegiem czasu traci "termin ważności" - chodzi o to, że jest on najbardziej dokładny w chwili jego wykonania, a z biegiem czasu ze względu na zmienność cen będzie on coraz mniej wspólnego z realnymi wartościami. Kosztorys wykonany kilka lat przed rozpoczęciem inwestycji jest bezwartościowy, ponieważ z roku na rok koszty budowy rosną. W ostatnich latach jest to wzrost od kilku do kilkunastu procent.

Dlaczego Wybrać Naszą Firmę?
Nasza firma to nie tylko doświadczenie w kosztorysowaniu, ale także pasja do dbałości o sukces każdego projektu budowlanego. 
Warto skorzystać z naszej oferty z kilku powodów:
1. Doświadczenie: Mamy wieloletnie doświadczenie w przygotowywaniu dokładnych kosztorysów inwestorskich, co przekłada się na precyzyjne planowanie i kontrolę kosztów.
2. Kompetencje: Nasz zespół to eksperci w dziedzinie kosztorysowania, którzy posiadają rozległe doświadczenie w wykonawstwie. Osoba mająca fizyczną styczność z danymi robotami lub materiałami zawsze lepiej oszacuje ilość i kolejność koniecznych do wykonania robót.
3. Profesjonalizm: Dbamy o najwyższą jakość naszych usług i terminowość dostarczania kosztorysów.
4. Dostosowanie do Klienta: Nasza oferta jest elastyczna i dostosowuje się do indywidualnych potrzeb klienta. W razie potrzeby wykonujemy inwentaryzacje i przedmiary koniecznych do wykonania robót.

Dzięki naszej firmie inwestorzy mogą cieszyć się pewnością, że kosztorysy zostaną wykonane rzetelnie i precyzyjnie, co przekłada się na oszczędność czasu, pieniędzy i zmniejszenie ryzyka finansowego podczas realizacji projektu budowlanego. To gwarancja sukcesu inwestycji i zadowolenia klientów. 
Skontaktuj się z nami, by poznać więcej szczegółów naszej oferty kosztorysowania:

Dane kontaktowe:  Monolit Michał Niewiadomski 
Telefon: 506 342 451
 Email:  m.niewiadomski@monolitmn.pl
 www.monolitmn.pl


Szukaj